Техніка прийняття рішень «Квадрат Декарта»

     За допомогою Квадрата Декарта легко встановити найбільш значущі критерії вибору, а також оцінити наслідки будь-якого варіанту прийнятого рішення.

   Засіб стандартного мислення людини сприяє тому, що вона задає собі всього лише одне питання: «Що буде, якщо це станеться?».  В кожної людини звичайний сценарій поведінки це виконання будь-якої дії й оцінка їх наступним зворотним зв’язком. Але на практиці вже було сотні разів доведено, що в першу чергу необхідно спочатку все заплановане ґрунтовно подумати і тільки після цього виконувати дію. І Квадрат Декарта, як раз і розрахований на те, щоб спочатку подумати, але не просто перебрати в голові кілька варіантів, а розписати все на папері, тож перейдемо до  певної технології.

    Для використання Квадрата Декарта вам знадобиться аркуш паперу, ручка або олівець. Як тільки ці інструменти будуть готові, ви можете приступати до роботи, яка має на увазі відповіді на чотири основні питання. Ці чотири питання можна образно уявити як чотири пункти спостереження за проблемою, з яких можна розглянути проблему з різних сторін і отримати про неї найбільш об’єктивне уявлення. І ще: дуже важливо дати на всі 4 питання якомога більшу кількість відповідей, тому що це дозволить розглянути максимальну кількість особливостей проблеми.

 

Отже, Квадрат Декарта виглядає наступним чином:

   Насправді, застосовувати Квадрат Декарта можна не тільки до сфери професійної діяльності, а й до будь-якої іншої сфери життя. Але важливо раз і назавжди усвідомити, що всі свої відповіді потрібно саме записувати, а не тримати подумки. 

   По-перше, ви можете просто заплутатися в своїх відповідях, а по-друге, підсвідомість людини працює таким чином, що ігнорує частку «НЕ», у зв’язку з чим велика ймовірність допущення помилок. Тому, обов’язково використовуйте листок і ручку, можна навіть роздрукувати Квадрат у великому форматі, і відповідати на кожне з питань у відповідному секторі. А сам процес запису відповідей буде як би конвертувати уявні докази і фантазії в логічну буквенну форму, що і надасть вам істотну допомогу в ухваленні рішення.

    Квадрат Декарта – одна з численних технік, глобально застосовуваних для управління часом. Більше таких технік ми розбираємо на курсі «Тайм-менеджмент в дії». Приєднуйтесь

Один коментар до “прийняття рішень”

Коментарі закриті.