Генограма

ГЕНОГРАМА   

         В Україні сьогодні свято –  «День родини». Існує певна схема дослідження сімейної системи – це свого роду параметри, за допомогою яких може бути досліджена і описана будь-яка сімейна система. Ось ці параметри:  особливості взаємин членів сім’ї;  гласні і негласні правила життя сім’ї; сімейні міфи; сімейні границі; стабілізатори сімейної системи; історія родини.

⠀      В роботі з сімейними системами я люблю використовувати генограму. Насправді, історія роду не завжди цікавить людей і звісно, що мене також цікавлять окрім загальних факів щє й  психологічні завхворювання  в родині, чи наявність  залежностей. Але сама по собі система завжди відкриває людям багато нового про себе та про закономірності оскільки вивчається мінімум три покоління, то це знання «родового древа» корисне для всьго ))) На мій погляд багато людей вочевидь недооцінюють цей інструмент. Це ж просто факти (народження, брак, розлучення, народження дітей, смерть), але окрім цього при правильних запитаннях  по них можна дослідити багато чого в родині: заможність/бідність, зміни віросповідання, кризи, переривання вагітностей й викидиші,  наявність двійнят чи близнят, важливі поведінкові стереотипи тощо.

⠀       Мюррей Боуен, автор методу генограмми і один з засновників системної сімейної психотерапії особливо виділяв в сімейних системах дві характеристики: рівень тривоги і рівень диференціації. Рівень тривоги завжди присутній в сімейній системі і «передається» у спадок, як і рівень диференціації, здатність розділяти інтелект і емоції. Рівень диференціації визначає психологічне здоров’я сім’ї.

⠀        Люди проживають життя, радіючи успіхам і долаючи невдачі не відштовхуючись від досвіду своїх предків. Рідко кому приходять на розум думки щодо повторення долі кого-небудь з близьких родичів, але не знання законів не збавляє нас від відповідальності…. Тож турбуйтеся про себе і якщо буде цікаво-звертайтесь  – проконсультую 😊

Підпишись на новини сайту. Отримай електронну книгу в подарунок.