1.     Ідеї

Ваше життя триває і якась подія (помітна або не дуже) порушує ваше життя, і ви починаєте відчувати незадоволеність ним. Щось незрозуміле вам натякає про те, що потрібно життя змінювати. Вже починаються роздуми, або внутрішні діалоги про те що «невже це буде весь час?», «навіщо мені таке життя?» тощо. Ваші думки про факти та пошуки у вашому житті, і  найчастіший супровід такого стану це роздратування, відчуття пригніченості та знижена самооцінка, порівняння себе з іншими (і не в вашу пользу) й зустрічі з людьми, які кажуть слова, що зразу ранять вашу душу, водночас змінюючи ваше ставлення до якоїсь ситуації. І як наслідок з’являються думки та ідеї, що потрібно змінювати своє життя. Ці очікування вимагають від вас розуміння себе, сприйняття стану свого фізичного тіла, вміння прислухатися до себе. 


2.    Коливання

І тут починаються коливання….період сумнівів та варіантів про «так» та «ні». Це важливий період щодо переосмислення цінностей ваших нових очікувань. Просто в такий період не буває ніколи, бо мова про внутрішнє прийняття вашого нового рішення, а воно може бути ой яке не просте і нести наслідки для всього оточення. Наскільки далеко ви готові зайти? А довести до кінця? Це просто роздуми чи вже чіткий намір?
Коливання щодо вибору змінитися чи залишитися такими ж як раніше провокують людину усвідомлено робити дії. В цьому періоді тільки одна пастка – час. Якщо ви надовго застрягнете в розумах то рішення може відкластися на неозначений час, бо відсутність дій та сумніви просто знищать ваші нові ідеї. А коли ви довго збираєтесь почати, то і «стрибок вперед» має бути потужнішим ніж спочатку. Припиніть це!
Не буває вчасно. Зміни це тільки ваше бажання і покрокові дії, а не вдалий для змін час. 

 

3.     Страхи

Сумніви змінюються і одночасно поряд з’являються страхи у вигляді особистих обмежень. Вони, як потужний фон, повертають вас до думок «я не зможу», «потрібно щє раз все подумати», «мабуть в мене не вийде, бо я вже намагався/лася це змінити»….  І дайте їм місце побути. Не відкидайте, послухайте їх, дайте їм місце. Пам’ятєте про те, що ви людина і можете свідомо керувати своїми думками? Для цього знаходьте гарні аргументи «в когось вийшло і в мене вийде»,  «все змінюється і я маю зробити життя таким яким хочу», «головне правило-маленькі кроки, але щоденно», «якщо я не зміню ситуацію, тоді ніхто її не змінить» тощо.
Гляньте на себе, та свою життєву ситуацію, зі сторони. Щоб ви сказали людині в якої теж саме,  і в неї такі страхи? Порадьте їй…..краще письмово. Перечитайте. Вам підходить?  

 

4.     Дії.

Зафіксуйте письмово факти, яких саме змін ви потребуєте, бажано детально по сферах життя. Розставте приорітети та визначте  строки. Опишіть ваші можливі кроки та хто може допомогти.
Вам скільки років і що призвело до цієї ситуації? Ви ж розумієте що для змін потрібен час? Відносьтесь до себе як до найгарнішої людини в світі (ви ж гарна людина?), бо ж для такої людини має бути все найкраще. Зміни почнуться не від миттєвого спалаху чи магічної пігулки, вони можуть розпочатись лише від ваших системних осмислених та планомірних дій.
   Підтримуйте свою рішучість та терпимість до тих змін, що відбудуться в процесі всього шляху. Обов’язково хваліть себе пропорційно до вкладених зусиль і перестаньте нарешті все робити на «п’ятірочку» (дітям би сказала на 12-ку, але ж ми дорослі…). В реальності «ніяких змін» набагато гірше чим покращення життя на «трієчку».
    Будьте собі порадником: добрим другом, розуміючим юристом, близькою людиною яка може допомогти у змінах, яка підтримує, та аналізує, підказує але не осуджує. Звертайтесь по допомогу, бо професійна підтримка таки може бути чарівною, мій телефон справа у верхньому кутку цієї сторінки. Аліна. 

Підпишись на новини сайту. Отримай електронну книгу в подарунок.